Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com

Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com

Mobil ödeme dolandırıcılığına ilişkin şurada bahsettiğimiz yazı dizisine ilaveten oyunboz.com internet sitesinin açıkça dolandırıcılık yaptığı ve kurbanlarının mobil ödemelerini alarak kayıplara karıştıklarına ilişkin özellikle sikayetvar.com sitesi ve bir çok platformda şikayet yazıları yazıldığı görülmektedir.

 

oyunboz.com_dolandırıcılığı
oyunboz.com_dolandırıcılığı

TL nakit mobil ödeme bozdurmak isteyenler, mobil bozdur, mobil ödeme nakit çevirme 2018 diye Google de arattırdığınızda söz konusu dolandırıcı site karşınıza çıkmaktadır.

Peki nasıl farkına vardık. 

Oyunboz.com isimli internet sitesi insanlara mobil ödeme bozdurma, e pin bozdurma, steam cüzdan kodu ve oyun bozdurma, Playstore – ttnet oyun bozdurma, GTA Online, Megalodon Shark Cash Card bozdurma, nakit mobil bozdurma, cüzdan kodu bozdurma, League of Legends, Wolfteam, Steam, CSGO için ePin, G-Cash, Oyun Kodu seçenekleri sunarak dolandırmaktadır.

oyunboz.com_dolandırıcıdır
oyunboz.com_dolandırıcılığı

Yukarıda yer alan fotoğrafta internet sitesinde yer alan içeriğe göre, kullanıcıdan maxigame.com internet sitesine üye olunmasını, ardından mobil ödeme ile oyun pini alınmasını ve alınan pini kendilerine bildirmeleri halinde hemen havale yaparak mobil ödemenin yarısını size iade ederek mobil ödeme nakit işlemini gerçekleştirdiklerini belirtmekteler.

Sistem nasıl işliyor?

Daha önceki mobil ödeme dolandırıcılığına ilişkin konumuzda da belirttiğimiz üzere;

Güvenilir mobil ödeme bozdurmak suretiyle mobil ödeme nakite çevirmek isteyen kişiler oyunboz.com gibi dolandırıcı sitelere girerek sözde 100 TL mobil ödeme alarak size 50,00 TL verdiklerini vaat etmektedirler böylece sizin aldığınız 50,00 TL karşılığında ay sonunda faturanıza 100 TL eklenmektedir. Vodafone mobil ödeme nakit ya da Turkcell, Türktelekom mobil ödeme nakit bozdurmak istediğinizde oyunboz.com internet sitesi söz konusu 50,00 TL’yi de göndermeyerek, bu işlemi tamamen dolandırma niyeti ile kullanmaktadır.

Oyunboz.com ile ilgili dolandırıcılık şikayetleri arttıktan sonra yukarıda belirtilen işlemi yaparak 100 TL mobil ödeme ile oyun pin kodu satın aldık ve oyunboz.com dolandırıcılık sitesine form doldurarak e pin kodunu bildirdik. Ancak para hesabımıza hiç bir zaman geçmedi. İnternet sitesinin herhangi bir mail adresi yahut iletişim numarası bulunmamaktadır.

Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com dolandırıcı sitesine canlı destekten bağlanmak istediğimizde, müşteri olduğumuzu varsayarak “mobil ödeme bozduklarını ve hemen hesabımıza yatıracaklarını” vadettiler.

Ancak biz yaptığımız mobil ödemenin karşılığını ödemediklerini belirttiğimizde hemen canlı desteği kapatarak bizi engellediler.

Mobil ödeme bozdurmanın tamamen yanlış olduğunu şuradaki yazımızda belirtmiştik. Bu tarz internet sitelerinin kesinlikle garanti bir çözüm üretmedikleri, oyun kodunu alarak başkaca sitelerde kullandıkları ve haksız kazanç elde ettikleri görülmektedir.

Mobil ödeme için onay verdim geri alabilir miyim?

Bunun cevabı kesinlikle hayırdır. Mobil ödeme için size gelen SMS e onay verdiğiniz takdirde kesinlikle geri dönüşü yoktur.

Siz değerli okurlardan tavsiyemiz bir internet sitesi ile alışveriş yapmadan önce şikayetvar.com internet sitesini kesinlikle incelemeniz yönünde olacaktır.

Son olarak kesinlikle mobil ödeme bozdurma yöntemini denememenizi, ancak çok zor durumda kaldığınız takdirde bile güvenilir internet sitelerini tercih etmenizi, oyunboz.com isimli dolandırıcı site ile kesinlikle çalışmamanızı, paranızı kesinlikle geri alamayacağını belirtmek isteriz.

Not söz konusu oyunboz.com dolandırıcılık sitesini yahut başkaca dolandırıcılık yaptığını tespit ettiğiniz internet sitelerini ayrı ayrı EGM ve Google’ye ihbar etmenizi tavsiye ederiz.

Sonuç olarak biz Finans Bul ailesi olarak karşılığını alamayacağımızı bile bile 100 TL lik mobil ödeme yaparak dolandırıldık. Sizin de istemeyerek olsa bile oyunboz.com dolandırıcı sitesi ile alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü ihbar

Google spam bildirme

İhbar Web (Kesinlikle bildirimesi tavsiye edilir.)

Dikkat: Lütfen oyunboz.com dolandırıcı internet sitesi ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak ekleyin.

GÜNCELLEME:

Oyunboz.com sitesinde yer alan Twitter ikonuna tıklayınca, şurada yer alan hesaba ulaşıldığı, söz konusu hesapta oyunboz.com, astapay.com, astapay.net, astapay.org, pinboz.com sitelerinin isimlerinin yer aldığı. Bu internet sitelerinin bir birleri ile bağlantılı olduğu ve insanları dolandırdıkları anlaşılmıştır.

Lütfen bu internet sitelerinden alışveriş yapmayınız.

Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com
Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com

 

Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com
Mobil ödeme dolandırıcılığı oyunboz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir