Kafe Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Sağlanır?

Kafe Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Sağlanır? KOSGEB başvurusu nasıl yapılır. KOSGEB hibe edilecek miktar ne kadardır?

Kafe açmak için KOSGEB desteği almak isteyen kişiler tarafından yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için farklı usullerde destek sağlayan kurum, kafe, çay ocağı, kafeterya gibi işletmeler için oldukça uygun şartlarda destek sunmaktadır. Bu tür bir iş yeri açmak için her şeyden önce iyi bir konsept oluşturmak ve bir iş planı hazırlamak gereklidir. İstenilen bilgi ve belgeler sunulduktan sonra kısa bir süre içerisinde kurum tarafından destek sağlanmaktadır.

Kafe açmak için KOSGEB desteği sağlayabilmek için öncelikli olarak yapılması gereken, kurumun açmış olduğu uygulamalı girişimcilik kurslarına giderek sertifika sahibi olunmasıdır. Daha sonra kafe konsepti ile ilgili hazırlanan projeyi KOSGEB onayına sunmak gereklidir. İş konsepti ve kafeterya ile ilgili olarak yapılan ön çalışmanın itinalı bir şekilde hazırlanması ve sunulması, kredi desteğinin alınabilmesi için önemli bir faktör olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Düzenli bir çalışma ile hazırlanan projeler, yaklaşık olarak 50-100 bin TL civarında KOSGEB kredisi alabilmektedir.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kafe açmak için KOSGEB desteği talep edecek kişiler, kayıt yaptırabilmek için bazı aşamaları sonuçlandırmak zorundadır. Bu aşamalar sonrasında kurum kısa bir süre içerisinde değerlendirmelerini yapıp kredi tahsisini gerçekleştirmektedir. Özellikle sermayesiz bir durumda olup ta işyeri açmayı planlayan birçok kişi, KOSGEB tarafından verilen kredilerle kendi işyerlerini açabilmekte, ayrıca istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Başvuru için kurumun web sitesinden kayıt yaptırmak ve kurumca istenilen şartları sağlamak gereklidir.

Kafe açmak için KOSGEB desteği günümüzde birçok kişi farklı faaliyet alanlarında iş yeri açmak için başvuru yapmakta ve kadın- erkek farklı gözetilmeksizin karşılıksız veya belirli şartlara uygun olarak kredi desteği sağlanmaktadır. Kredi alınmasını takip eden 1 yıl içinde işlerini geliştirmek amacıyla bir plan dahilinde başvuru yapan kişiler, 100.000 TL’ye varan faizsiz kredi kullanmakta ve işyerlerini geliştirebilmektedir. Ülke genelinde binlerce kişiye iş imkanı yaratan KOSGEB, ayrıca her türlü ekipman, makine ve teçhizat alımlarında destek sağlayarak ekonominin canlanmasına önayak olmaktadır.

Kafe Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Sağlanır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir