İnternetten Para Kazanma | www.finansbul.net | İş İmkanları

İnternetten Para Kazanma

Bu yazımızı okuyorsanız internetten para kazanmanın yollarını araştırıyorsunuz demektir.

Günün büyük bir kısmını istemeden de olsa internette geçiriyoruz. Sürekli bilgisayar başındayız ya da elimizden telefon düşmüyor.

Peki ama elimizde sürekli internet varken neden internetten para kazanmayalım. Neden internetten para kazanmayı ek gelir haline getirmeyelim.

İnternetten ayda binlerce lira para kazanarak bunu gelir haline getirmiş bir sürü insan var. Bu kişilere sosyal medya fenomeni diyoruz. YouTube, Facebook ya da başkaca sosyal medya siteleri ile ayda binlerce lira kazanan ve bu işi meslek haline getiren kişiler mevcut.

Gelin bu işler nasıl oluyor inceleyelim.

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız bunun için pek sermayeye gerek olmadığını belirtelim, öncelikle bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli. Daha sonra ihtiyaçlarımıza göre eksiklerimizi tamamlarız.

Youtube Kanalı açmak.

Youtube kanalı açarak internetten para kazanan bir çok kişi mevcut. Bu kişilere Youtuber denilmektedir. 

Peki bu insanlar ne yapıyorlar ve nasıl kazanıyorlar.

Youtube’den para kazanmak.

Youtube fenomenleri çektikleri ilginç videolar sayesinde Google’den aldıkları reklam payları ile para kazanmaktadırlar. Şu sıralar çocukların ilgisini çeken videolar, çizgi filmleri animasyonlar revaçta. Mesela süpriz oyuncaklarla alakalı olan bir Youtube kanal sahibinin yüzbinlerce takipçisi olabilmektedir.

Youtube’de video izlerken bir takım reklamlar görmüşsünüzdür, hatta çoğu zaman bu reklamlar insanın canını sıktıkları bile olmuştur. İşte bu reklamlar sayesinde Youtuber’ler para kazanmaktalar.

Youtube’de kanal açarak kazanç sağlamak istiyorsanız işin mantığını yukarıda yüzeysel olarak anlattık. Gerisi artık sizin hayal gücünüze kalmış.

 

Fotoğraf satarak para kazanmak.

İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte telif hakları hakkındaki hassasiyetler de artmıştır. Artık internet sitesi sahipleri kafalarına göre rastgele fotoğraf kullanamıyorlar. Bunun için fotoğraf servis eden bir takım internet siteleri bulunmaktadır. Ancak bu internet siteleri, site sahiplerine veya bloggerlere söz konusu fotoğrafları ücreti karşılığında satmaktadırlar.
Aşağıda belirttiğimiz linklerde yer alan 6 internet sitelerine çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz.
site 1site 2 site 3site 4site 5site 6

 

Uygulama yazarak para kazanmak

 

Mobil uygulama, ya da internet sitesi uygulamaları geliştirerek te para kazanabilirsiniz. Bunun için Bilgisayar Mühendisi olmanıza gerek yok, ya da programlama mezunu olmanıza hiç gerek yok.

Mobil uygulama geliştirmek için öncelikle HTML, CSS gibi basit web geliştirme konularını öğreniyoruz. Muhtemelen öğrenmeniz 3 gününüzü almaz. Daha sonra hiç birşey bilmediğinizi varsayarak yine Youtube’de yer alan ücretsiz Python veya Javascript derslerini takip ederek 3 ay gibi kısa bir sürede basit programları yazabilecek kapasiteye gelebilirsiniz.

Bunlar işin ücretsiz kısımları, birde internette ücretli olarak online kurs veren siteler mevcut. Şu linkte yer alan internet sitesinde bulunan videolarla başlangıç yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir