Evinizde Mining ( Madencilik) Yaparak Kazanabileceğiniz Coinler

Evde coin madenciliği yapmak

Evde sıradan bir kullanıcı bilgisayarı ile coin kazanabileceğinizi sizlere anlatabilmek için bu yazıyı derledik:

Dogecoin ( DOGE), şuan bilinen en çok hacimli kripto para birimlerinden biridir. Shiba İnu türü köpeği kendine logo olarak edinmiş bir kripto para birimidir. Aslında esprisi de çok fazla bilinmeyen bir türemeden gelir. Aslında değer olarak en çok hacme sahip en ucuz kripto para sayılabilir. Popülerliğini hala devam ettirebildiği gibi, harcamalarında da sayısal büyüklüğü sebebiyle de insanlara harcandığında daha çok keyif verdiği öne sürülür. Ne kadar ilginç J

Madenciliğine başlamadan evvel, kendi resmi internet sitesi üzerinden wallet ( cüzdan ) uygulamasını kendi platformunuza en uygun olacak şekilde indirmelisiniz. (https://dogecoin.com/getting-started/ )

Madencilik CPU ve GPU olarak yapılır. Biri bilgisayarınızın işlemcisi ( CPU ), diğer ekran kartınızdır. ( GPU )
Dogecoin’de aslında en çok kazancı sağlamak için, minerfarm ( madenci çiftliği ) tarzı büyük ortak havuzlara katılmanızda fayda var. Ücretli – ücretsiz olarak bu havuz hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

 

Vertcoin (VTC), bir diğer kolay mining ( madencilik ) imkânı sunan kripto para türüdür. Evinizdeki bilgisayar veya bilgisayarlardan kolaylıkla tek tuş ile madenciliğe başlama imkânı sunmakla beraber, işlemci için AMD, ekran kartı için Nvidia markalarının ürünleriyle başlamanız gerekmektedir. Yazlımı buradan indirebilirsiniz. (https://vertcoin.org/mine/ ) Sonrasında, bilgisayarınızın teknik özelliklerine en uygun madencilik havuzunu seçebilir ve başlayabilirsiniz. Ayrıca, site üzerinde detaylı bir hesaplama uygulaması da vardır. Bu şekilde, ne kadar işlem sonrası ne kadar kazanç sağlayacağınızı görebilirsiniz.

 

Monero (XMR), en basit işlem ve en çok tercih edilen kişisel madencilik ile çıkartılan kripto para özelliğini taşır. Kendi bilgisayarınızdan işlemlere başlamak için MultiMiner veya Guiminer tarzında Monero madenciliğine izin veren bir yazılım indirmelisiniz. (https://getmonero.org/get-started/mining/) Kendinize en uygun programı da buradaki bağlantı aracılığı ile indirebilirsiniz.

Yaptığınız madencilikler sonrasında bilgisayarınıza indirdiğiniz Cold Wallet ( cüzdan ) uygulamalarınızdan, işlem gören borsalara transfer ederek, alış-satış işlemleri yapabilirsiniz. Ülkemizde de bu tip kripto paraların işlemlerini destekleyen borsa siteleri olduğunu unutmayın.

Dipnot: Tüm bu anlatımlar yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen söz konusu coin ile ilgili yeterli araştırma yapmadan veya teknik destek almadan her hangi bir yatırım yapmayınız.

Bol kazançlar.

Evinizde Mining ( Madencilik) Yaparak Kazanabileceğiniz Coinler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir