Evde İnternet Üzerinden Ek Kazanç Sağlayan Alternatif Fikirler

Evde İnternet Üzerinden Ek Kazanç Sağlayan Alternatif Fikirler

Ekonomik alanda yaşanan sıkıntılar ve işsizlik insanların çeşitli iş alanlarına doğru yönelmesindeki en büyük etkenlerdir. Dünya genelinde binlerce kişi yeni gelir kapıları elde edebilmek amacıyla sanal ortamda online ürün satışı, makale yazarlığı ya da yazılım gibi işler yapmaktadır. Bu yazımızda sizlere internet kullanarak evinizden rahat bir şekilde yapabileceğiniz kazançlı iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Uygulama Yazarak Ek Kazanç Elde Etme

Uygulama yazarak kazanç elde etme işi yazılım konusunda biraz bilgi gerektiren bir iştir. Ancak uygulamayı doğru bir şekilde geliştirerek yayınladığınızda sizin sürekli olarak kazanç elde etmenizi sağlayan bir gelir kapısıdır. Üstelik uygulamayı ortaya çıkarıp bu alanda faaliyet gösteren sitelere yüklediğinizde başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kazanç elde etmeye başlarsınız. Ancak yeni bir telefon uygulaması ortaya çıkarmak zorlu bir süreç olduğu için bu işe bolca zaman ayırmanız gerekir. Ayrıca programlama bilginiz yoksa yanınıza yardımcı almanız gerekeceği için bu sizin ekstra sermaye ayırmanızı gerektirecektir. Eğer bu işten yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız uygulama seçimini ve pazarlama stratejinizi çok doğru bir şekilde yapmalısınız. Amazon ve Google Play gibi platformlar uygulama geliştiricilerin yapmış oldukları oyun ya da telefon uygulamalarını satışa sundukları en büyük uygulama mağazaları arasında gösterilebilir.

Yorum Yaparak Ek Kazanç Elde Etme

İnternet üzerinden yorum yaparak kazanç elde edebilmeniz için gerekli olan ilk şart günün büyük bir çoğunluğunu internet başında geçiriyor olmaktır. Ayrıca sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanabilmeniz gerekir. Bunun dışında çok iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmanıza gerek yoktur. Bu iş üzerinden yüksek kazançlar elde edebilmeniz için internette özellikle de sosyal ağlarda bolca vakit geçirmelisiniz. İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz çeşitli siteler, facebook, twitter ya da instagram gibi sosyal paylaşım ağlarında yorum yaparak kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey hesap sahipleriyle ya da bu iş için özel olarak açılmış sitelerin yöneticileriyle iletişime geçmektir.

Makale Yazarak Ek Kazanç Elde Etme

Son zamanların en popüler kazanç kapılarından birisi olan makale yazarlığı bayan ya da erkek herkesin öncelikli tercihlerinden birisidir. Web site ve blog üzerinden kazanç elde etme fikrinin oluşmasıyla birlikte site sahipleri de makale yazarı arayışına girmiştir. Çoğu kişi için zor bir iş gibi görünse de günde sadece 4-5 saatinizi ayırarak ayda en az 600-700 TL kazanılabilmektedir. Bu iş genel olarak size verilen makale siparişlerini site sahibinin isteklerine uygun şekilde hazırlamanız ve belirtilen süre içerisinde kopyala-yapıştır yapmadan yazarak siparişi veren kişiye teslim etmeniz şeklinde gerçekleşmektedir. Genellikle 100 kelime üzerinden ücretlendirme yapılan bu sistemde verilen siparişleri tamamladıkça kazancınız banka hesabınıza düzenli olarak yatmaktadır.

E Ticaret Yaparak Ek Kazanç Elde Etme

E ticaret genel olarak çeşitli ürünlerin internet üzerinden satılmasına yönelik oluşturulan bir sistemdir. Bu tür sitelerde elektronik eşya, kıyafet, mutfak eşyaları ya da diğer ürünlerin satışını gerçekleştirerek ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. E ticaret sitelerinde ya da kendi e ticaret sitenizi kurarak evinizdeki ürünleri satabileceğiniz gibi ucuza eşyalar alarak bunları daha yüksek fiyatlara da satabilirsiniz. Ancak böyle bir işe kalkışmak sizin ürünleri saklamak için uygun bir depoya sahip olmanızı gerektirir. Ayrıca satışını gerçekleştirdiğiniz eşyaları zamanında teslim etmek amacıyla bir kargo şirketiyle de anlaşma yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Alım Satım Yaparak Ek Kazanç Elde Etme

Düşük sermayeyle yeni bir iş girişiminde bulunmak isteyenler için en ideal iş fikirlerinden birisi de alım satım işidir. Dünya genelinde de popüler olan bu sektördeki amaç ucuza ürün satın almak ve bunu biraz daha yüksek fiyatlara başka kişilere satmaktır. Aldığınız fiyatla sattığınız fiyat arasındaki fark sizin net kazancınız olmaktadır. Bu tür alım satım işleri genellikle esnaflar tarafından yapılsa da sanal ortamda da bu tür alışverişlere ilgili oldukça yoğundur. Üstelik geniş bir müşteri çevresi edinmeyi başarırsanız kısa süre içerisinde büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Çalışma programı tamamen size ait olan bu işte özellikle vintage ürünler satarak ayda en az 5000 ile 10000 TL arası net kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu tür eşyaları alacak müşterileri bulmak için fazlasıyla zaman harcamanız gerebilir.

Kripto Paralar Üzerinden Ek Kazanç Elde Etme

Gelişen teknolojiyle birlikte artık para birimleri de dijital ortama taşınmaya başladı. İlk başlarda bitcoinlerle başlayan bu serüvene ilerleyen dönemlerde ripple, omisego coin ve diğer kripto para birimleri de katılmıştır. Daha adını sayamayacağımız kadar çeşidi bulunan bu sanal paralarla insanların çoğu ciddi boyutlarda kazanç elde etmektedir. Dijital platformlarda özel algoritmalarla üretilen bu kripto paraların dolar, TL ya da Euro gibi para birimleri cinsinden karşılığı bulunmaktadır. Bunlar üzerinden kazanç elde etmek ise biraz tecrübe gerektirse de işe alışınca gerçekten çok kolaydır. Örneğin 2008 yılının başlarında ortaya çıkan bitcoin ilk olarak 0,1 dolardan satışa sunulurken şuan ki değeri neredeyse 2600 dolardır. Bu da geçmişte bitcoinlere yatırım yapsaydınız şuan milyoner olma hayalleriniz gerçeğe dönüşmüştü anlamına gelmektedir. Bu durum diğer kripto para birimleri için de geçerli olsa da burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu coin alım satımını güvenilir sitelerden gerçekleştirmeniz gerektiğidir. Aksi takdirde kazanç elde edeyim derken bütün paranızı kaybedebilirsiniz. Ayrıca kripto paraların değerini düzenli olarak kontrol ederek düşüşe geçtiği sıralarda satın almalı ve yükseldiği zamanlarda da normal para birimlerine dönüştürerek satmalısınız.

Borsa Üzerinden Ek Kazanç Elde Etme

Borsa üzerinden kazanç elde etmeye geçmeden önce genel olarak borsanın tanımından bahsedecek olursak hisse senetler, değerli evraklar, menkul kıymetler, dövizler ve diğer ticari faaliyetlere ilişkin yatırımların yapıldığı piyasalar şeklinde açıklayabiliriz. Borsa üzerinden hisse senedi alım satımı yapılırken işlemler elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Ancak borsa üzerinden kazanç elde edebilmeniz için hangi hisse senedinin ne zaman alınacağı ya da ne zaman satılacağı gibi konulara dikkat etmeniz gerekir. Aynı şekilde hangisini ne zaman almamanız gerektiği ve ne zaman satmamanız gerektiği konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Eğer bu tür ayrıntıları çok iyi bir şekilde bilirseniz borsa üzerinden hayal bile edemeyeceğiniz kadar büyük paralar kazanabilirsiniz. Borsaya girerken önünüzde deneme yanılma yoluyla işi öğrenme ve bu işte uzman olmuş kişilerden işi öğrenme şeklinde iki farklı seçenek vardır. Bu aşamada borsa hakkında sıfır bilginiz varsa işi bilen kişilerden yardım almanız sizin kaybetme ihtimalinizi büyük ölçüde azaltacaktır.

Online Altın Alım Satımı İle Ek Kazanç Elde Etme

Neredeyse her şeyin sanal ortama taşınmasıyla birlikte altın alım satımları da internetten üzerinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Üstelik birçok kişi bunu ek gelir kapısı olarak da kullanmaktadır. E ticaret sitesi açarak kendi siteleri üzerinden altın alım satımı yapan kuyumcuların sitelerine girerek altın alışverişi yapabilirsiniz. Ancak dolandırılmamak adına sitenin güvenilir ve resmi bir site olup olmadığını güzel bir şekilde araştırmanız gerekir. Bunun yanında güvenli bir alışveriş için sitede SSL güvenlik önleminin bulunmasına, yapılan kullanıcı yorumlarına ve alışveriş sırasında kullandığınız kredi kartının belirli bir limitle sınırlı kalmasına dikkat etmelisiniz.

Evde İnternet Üzerinden Ek Kazanç Sağlayan Alternatif Fikirler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir