Ev hanımlarına iş imkanı | www.finansbul.net | Evde iş imkanları

Ev hanımlarına iş imkanı

Ev hanımlarına iş imkanlarını derlediğimiz makalemizle sizlerleyiz.

Ev hanımlarına iş imkanları

Bu makalemizde ev hanımlarına iş imkanlarını derleyeceğiz, peki bu makalemiz  kimlere yönelik; emekliler, ev hanımları, ek iş arayanlar, çocuğu üniversitede okuyan ebeveynler. 

Ev hanımlarına iş imkanı isimli yazımızda sermayesiz olarak ek gelir (eğer motivasyonu yüksek bir internet kullanıcısıysanız asıl gelir) elde edebileceğiniz bir takım iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Yazımızın sonunda hayalinizde kurduğunuz bir takım ek gelir fikirlerinin nasıl somutlaştığını ve internetten ek gelir elde etmek için yeterli donanımı kazandığınızı fark edeceksiniz.

Evet internetten özellikle ev hanımları için ek gelir, iş imkanına dair fikirlerimizi içerir makalemize başlıyoruz.

Öncelikle sayın okuyucularımızın ne iş yapmak istediklerini ve yapmayı planladıkları işler hakkında aylık ortalama ne kadar kazanmak istediklerini, bu fikirlerini somutlaştırmalarını istiyoruz. Zira söz uçar yazı kalır düşüncesiyle, kenara bir yerlere yazılmayan düşüncelerin unutulmaya mahkum olduklarını unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu makaleden tam anlamıyla faydalanmak için temel olarak 2 adet gereksinime ihtiyacınız vardır.

1 – Genel internet kullanıcısı olmalısınız,

2- Öğrenme ve kazanma için yeterli ve gerekli motivasyona sahip olmalısınız.

Evet başlıyoruz.

Ev hanımlarına iş imkanları.

İnternet sitesi açarak para kazanmak.

Aklınıza hemen bu yazının da internette dolaşan binlerce iş fikirleri yazısı gibi gereksiz bir yazı olduğu düşüncesi gelmesin, bu başlıkta tüm incelikleri ile size internet sitesi açarak nasıl para kazanılır anlatacağım.

Şunu iyi bilmelisiniz ki insanlar internet sitesi açarak tamamen para kazanmak istiyorlar. Kimse hatır için internet sitesi açmıyor ve internette bulunan milyonlarca sitenin tek bir amacı var. Para kazanmak!

Varsayalım evde otururken çocuğunuzun ateşi çıktı, neler yapacağınızı biliyorsunuz, öncelikle çocuğun yaşı küçükse, hemen çocuğu ılık bir suya sokarak duş aldırıyorsunuz, üzerindeki kıyafetleri çıkartarak kısa kıyafetler giydiriyorsunuz. Ama diyelim ki çocuğunuz durduk yere karnının ağrıdığını söyledi, veyahut bilmediğiniz bir şekilde evde bulunan kimyasal bir objeyi yedi, ya da şeker zannedip ruj yedi, böyle durumlarda internette yer alan yorumları incelediğinizi, daha önce böyle konularda araştırma yapan kişilerin başlarından geçenleri okuduğunuzu, yani kısaca internette araştırma yaptığınızı hemen hatırladınız değil mi?

Biz sizden hemen bir internet sitesi açın ve diğer bir çok site gibi çöp site haline getirip sonunu hüsranla bitirin demiyoruz. Bizim anlatmak istediğimiz piyasada çok fazla rekabeti olmayan, insanların sık girmedikleri, ancak girdikleri vakit hatrı sayılı miktarda araştırmalar yaptıkları, yorumlar bıraktıkları ve içerikleri doya doya okudukları internet sitelerinden bahsediyorum.

Bazen uyumadan önce uykunuza yardımcı olması için bir veya bir kaç siteyi gezdiğinizi, içerikleri iştahla okuduğunuzu hatırlayın lütfen. İşte bahsettiğimiz tam olarak bu.

Evet bir internet blogu açacaksınız ve zamanla bu işten para kazanacaksınız, asıl yaptığınız işe ek olarak bunu yapacaksınız ve günde çok fazla vakit harcamadan bu işi yapacaksınız.

Öncelikle alanımızı belirlemek gerekiyor, öyle her konuda yazı yazamazsınız, her konuda insanları bilgilendiremezsiniz, hekim tavsiyesi vermek için doktor olmak gerekmektedir, adli vakalarda yazı yazabilmek için hukuk konusunda bilgi sahibi olmalı ya da adliye koridorlarının tozunu yutmanız gerekmektedir. Yemek sitesi açmak için yemekler hakkında doyurucu bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Peki ne yapacağız?

Ev hanımlarına iş imkanları.

Öncelikle hangi alanda yazacağımızı belirlememiz gerekiyor. Hangi alanda bilgi sahibiyim, ne yazarsam kaliteli olur. Hangi içerikler bana geri dönüşüm sağlar. Bu aşamada para kazanmayı düşünmüyoruz. Sitemizin kaliteli olmasını, insanların ilgiyle takip etmesini ve sonuç olarak en son para kazanabilmeyi hedefliyoruz.

Varsayalım ki evde pratik işler konusunda blog yazmak istiyoruz. Peki bu işin sermayesi nedir, bana ne kazandırır. Gelin öncelikle bunu inceleyelim.

Günümüzde ev hanımları vakitlerinin çoğunu evde geçiriyorlar ve artık bir takım ev işlerinde uzmanlaşmış durumdalar. Peki bu ev işlerindeki fikirlerinizi, ya da tüyolarınızı başkaları ile paylaşmak istemez miydiniz? Ya da bu fikirlerinizin size para kazandıracağını düşünmüş müydünüz?

Cevabı bu yazıyla birlikte evet diye kabul ediyoruz. Peki internet sitesi açmanın sermayesi nedir. Açıklıyorum. 0 TL. yanlış okumadınız sıfır TL. Bunun için ücretsiz ve kaliteli bloglar var.

Peki bu iş size ne kazandırır. Eğer içerikleriniz, Google’nin tabiriyle çöp değilse, sürekli güncellenen ve kaliteli içeriklerse, kullanıcı sitenize girip bir başlıktan diğerini akip ediyorsa doğru yoldasınız demektir ve internet sitesinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evet İnternet sitemizin adı “pratik ev işleri” olsun ve bu isimli bir internet sitesi temin edelim. 

Ev hanımlarına iş imkanı isimli makalemizde öncelikle şurada yer alan linke tıklıyoruz. Linkin nerede olduğunu farketmeyenler için aşağıda linki çıplak hali ile verdim.

(”  https://support.google.com/blogger/answer/1623800?hl=tr “)

Linke tıkladıktan sonra, karşımıza çıkan ekrandan sırasıyla Blogger’de oturum açın, eğer Blogger’de oturum açamıyorsanız öncelikle Gmail hesabı açmanız gerekmektedir. Artık her 3 kullanıcıdan 2’sinin android kullandığını ve Gmail hizmetinden faydalandığını biliyoruz. Karşımıza gelen ekrandan Gmail oturumumuzu açıyoruz, yoksa yeni hesap açıyoruz.

Sonraki adımda ise Yeni blog linkine tıklıyoruz, blogumuz için bir ad giriyoruz. Örnek olarak “Ev işlerine dair pratik fikirler” olsun. Daha sonra blogumuzun URL’sini yani internet sitemizin adını seçiyoruz, örnek olarak “pratikevisleri” olsun. Daha sonra size uygun gelen ve hoşunuza giden bir şablon seçiyoruz ve blog oluştur sekmesine tıklayarak ilk blogumuzu açıyoruz.

Evet buraya kadar bir takım teknik işleri yazdık. Ee biz ne zaman para kazanacağız. Hemen açıklıyoruz.

İnternet sitesinden para kazanma.

Öncelikle internet sitenize yeteri kadar içerik girmeniz gerekmektedir. Bu içerikler en az 300 kelimeden ibaret makaleler olmalıdır.

Örnek makale başlığı olarak size bir tüyo verelim. “Mutfak temizliği hakkında pratik notlar“.

Bu makalemiz en az 300 kelime olmak üzere ve tamamen sizin bilgileriniz ve hayat tecrübelerinizi içerir yazıdan ibaret olmalıdır. Unutmayın, yazdığınız makale ziyaretçinize bir şeyler katabilmeli ve ziyaretçi siteyi hemen terk etmemelidir.

Peki sitemize onlarca makale girdik ve sitemizin ziyaretçileri arttı, artık ne zaman para kazanacağız?

Bu sorunun cevabı basit, sitenizin ziyaretçi sayısını, aylık, haftalık, günlük, dakikalık, hatta saniyelik öğrenmek istiyorsanız şu linkte yer alan içeriğe tıklamalısınız.

Eğer bloggerden internet blogu açtıysanız Google Analiz sitenize otomatik olarak entegre edilmiştir. Bu entegrasyon sayesinde sitenizin takipçi kitlesini, hangi ülkelerden veya hangi illerden sitenize günün hangi saati, kimlerin geldiğini, hangi içerikleri okuduklarını ayrıntılı görebilirsiniz.

Öncelikle internet sitenizin Google tarafından hitlenip hitlenmediğini araştırmalıyız. Bunun için internet sitenizin blog adını Google’ye yazarak kaçıncı sayfada, kaçıncı sırada çıktığınızı tespit etmeniz gerekiyor. Eğer ilk sırada ve ilk 10 da çıkıyorsanız siteniz istediğiniz kıvama gelmiş sayabilirsiniz.

Şimdi gelelim Google Adsense’ye, diyelim ki sitenize her biri en az 300 kelimelik toplam 100 adet içerik girdiniz ve artık sitenizin hatrı sayılı bir takip kitlesi var.

“Takipçi kitlesi demişken sitenizde paylaştığınız makeleleri, hergün binlerce kez girerek zaman öldürdüğünüz Facebook, Twitter gibi sosyal medyalarda paylaşmayı unutmuyoruz.”

Hemen Google Adsense başvurusu yapıyoruz. Nedir bu Google Adsense? Eğer siteniz dediğimiz gibi hatrı sayılır bir kitleye ulaşmışsa Google tarafından verilen reklam hizmetinden faydalanarak ve bu reklamları sitenizde yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Aslında bu makalenin tüm özeti budur. Siteniz gerekli hiti sağladığında para kazanmamanız imkansızdır.

Öncelikle şu linkte yer alan siteye girerek Google Adsense’ye başvuruyoruz, takip eden yönergeleri izleyerek Adsense başvurusu yapıyoruz.

*Önemli not: Adsense her siteyi kabul etmez. Özellikle sitenizin kaliteli, ziyaretçiyi doyuran ve mantıklı içeriklere sahip olması gerekmektedir.

Adsense başvurunuzu yaptıktan sonra normal şartlarda aynı günde Adsense tarafından kabul edildiğinize dair bir cevap gelir. Eğer Adsense sitenizi yeterli görmemiş ve reddetmişse bunun sebeplerini mutlaka size bildirir. Merak etmeyin. Yukarıdaki maddeleri harfiyen yerine getirdiğinizde mutlaka Adsense tarafından kabul edileceksinizdir.

Google Adsense tarafından siteniz kabul edildiğinde, sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimelerle sitenize geldiğini, ne aradığını, ne okuduğunu, nereye tıkladığını ve tıkladığı reklamdan ne kadar ücret aldığınızı anlık olarak görebileceksiniz. Bunun için şurada yer alan linke tıklamanız yeterli.

Evet internet blogu açarak Google Adsense’den para kazanmanın bir takım yönergelerini anlattık.

Şunu hatırlatmakta fayda var. Blogunuza günde 10 adet makale girip, daha sonra 2 hafta girmemek olumsuz bir durumdur, her gün ama günde en az 2 adet içerik girmek sitenizi Google’de fevkalade yerlere getirecektir.

Dilerseniz buradaki yazıyı da inceleyerek ek iş hakkında başkaca fikirler edinebilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle bol kazançlar!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir