En iyi evde iş fikirleri | İş İmkanları | Finansbul.net | İş İmkanları

En iyi evde iş fikirleri

Evde iş yapmak, evde internetten ek iş yapmak, evde iş imkanları, evde iş fikirleri, evde iş alma, evde iş bulma, internetten para kazanma, internetten para kazanma yöntemleri, internetten nasıl para kazanırım?

Yukarıda belirtilen örnekler asla konu etiketi değildir. Muhtemelen söz konusu arama sözcüklerini siz de internet üzerinde araştırdınız. Yaptığınız araştırmalarda önünüze yüzlerce, hatta binlerce iş fikirleri içeren bir takım siteler gördünüz. Belki de onlarca makale okudunuz.

Sevgili evde iş arayan, internetten ek gelir kazanmak isteyen okurlar. Tüm araştırdığınız siteler ve okuduğunuz başlıklar maalesef Google’nin tabiriyle çöp başlıklardır. Bugün burada gerçek iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Evde iş yapmak, evde internetten ek iş yapmak için ilk örneğimiz:

1- Makale yazarlığı;

#Öncelikle evde çocuk  bakıyorsanız, elinizin altında internet ve bilgisayar var ise, bakacağınız ilk alan makale yazarlığı olmalıdır. Ancak eğer yabancı diliniz var ise makale yazarlığı sektöründen bütçenize ciddi gelirler sağlayabilirsiniz.

Ancak ben yabancı dil bilmiyorum, fakat araştırma yetim kuvvetlidir, hergün onlarca sitede geziyorum, birşeyler de ben üretebilirim ve boş vakitlerimde kazanmak istiyorum diyorsanız kesinlikle makale yazarlığı yapmanızı öneririm.

Makale yazarlığı işi kendi içerisinde bir çok dala ayrılır. Eğer Türkçe dilinde yazacaksanız dikkat etmeniz gereken hususları belirtip, makale yazarken oluşturacağınız şablonun ana hatlarını kavradıktan sonra hangi sitelerde makale yazarlığı yapabileceğinizi de belirteceğim.

 #Öncelikle anahtar kelimenizi iyice belirlemeniz gerekmektedir.

(Anahtar kelime nedir? Anahtar kelime yazdığınız yazının tam olarak okuyucuya ne verdiğini ifade eden kelimedir.)

Örneğin son ayda, son yılda, veyahut son günlerde en sık konuşulan, veya popülerliğini yitirmeyen konular, kelimeler tercih etmelisiniz. Daha somut örnek vermek gerekirse Bitcoin kelimesi son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz ve yatırımcıların iştahını kabartan bir kelimedir, ama artık piyasada çok fazla Bitcoin sözü geçmektedir ve artık ciddi oranda bir yatırımcı kitlesi alt coinlere yönelmektedir, Ethereum, XRP, Litecoin bu alt coinlerden yalnızca bazılarıdır.

Bir başka örnek vermek gerekirse, bebek kelimesini seçtiniz diyelim, ancak burada da yine bebek kelimesini alt başlıklarına yöneleceğiz, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi bir anahtar kelime belirleyip makale şablonumuzu kafamızda oluşturacağız.

Anahtar kelimemizi oluşturduk, şimdi sıra geldi makalemizi yazmaya. Öncelikle kesinlikle en az 300 kelimeden oluşan makale yazmamız şarttır sayın okurlar, zira 300 kelime altında bulunan makaleler seo açısından uygun değildir.

Bu yazımızda 5 adet makale başlığı vereceğim, bu başlıklar bizim tarafımızdan seçilmiş olan başlıklardır, siz de hit olabilecek, piyasada satılabilecek başlıklar bulabilirsiniz.

#Bizim başlıklarımız ise şöyle, #Bebeklerde diş çıkarma, #İlk 6 ay neden sadece anne sütü?, #Bebeğim neden konuşmuyor?, #Bebeğim geceleri neden ağlıyor?, #Gebelikte ilk ayların önemi.

Evet makalelerimiz satışa hazır ve içerisinde anahtar kelimelerimiz yeterince bulunmakta ve alıcısını bekliyor.

Makalelerinizi satmak için birçok site var. Burada size yalnızca 2 adet site adresi vereceğim.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz, sizin makaleniz hazır makale niteliğinde, yani başlıkları siz buldunuz ve böyle hazırlayıp satıyorsunuz, ileride kısa bir süre sonra yeterli tecrübeye sahip olduğunuzda sipariş usulü makale de hazırlayıp satabileceksiniz.

#Makaleleri satışa çıkarmadan önce şunu kesinlikle unutmayın, makale piyasasında alt limitler vardır. Yani 100 kelime bir makale için 1 TL ödeme alırsınız. 300 kelimelik bir makale için 3 TL ödeme alırsınız. Bu makale piyasasında taban fiyattır, ancak ben hiç 1.2 TL altında makale yazan bir yazar görmedim. Siz eğer makalelerinize güveniyorsanız 100 kelimeyi 1.5 TL’den satabilirsiniz.

İlk site adresimiz, R10.net

Bu bir webmaster forumudur ve bu forumda kabiliyetinize göre hemen herşeyi satabilirsiniz. Domates satan sevgili üyeler bile vardır. Onlara da derin saygılarımızı sunuyoruz.

Yok ben satışla falan uğraşmam derseniz diğer site adresimiz ise iyimakale.com sitedir.

Bu internet sitesi oldukça kaliteli içerikler üreten bir makale sitedir ve burada hazır makale satıldığı gibi, özel siparişler de verilmektedir. Verilen bu siparişlere teklifinizi vererek satıcıdan makale işini alabilirsiniz.

Siteyi detaylıca incelerseniz gayet anlaşılabilir olduğunu görebilirsiniz.

Şimdi gelelim kabaca bir hesap yapmaya. Sayın okurlar 100 kelimelik bir makaleyi yazmak asla çok vaktinizi almaz. Kaldı ki SEO açısından en uygun bir makalenin en az 300 kelime olması gerekmektedir.

Varsayalım ki günde 5 adet makale yazdınız ve alt limit olan 100 kelime 1,2 TL’den sattınız.

Bir makalenin en az 300 kelime olduğunu düşünürsek

(# Editörün notu: 100 kelime makale kimse almaz, unutmayın, en az 300 kelime olmalı)

günde 5 makale yazsanız? 300*5=1500 kelime. 

1500 kelime * 1,2 TL = günde 18,00 TL

günde 18 TL* ay sayısı (30) toplam 540,00 TL

540,00 TL azımsanmayacak bir rakamdır ve ortalama bir evin kira bedelidir.

Evde iş yapmak, evde internetten ek iş yapmak için ikinci örneğimiz:

2- Logo, Banner, Web tasarım

Logo tasarım işi ilk bakışta gözünüzü korkutabilir, ancak kesinlikle çok zevkli ve öğrenmesi en kolay işlerden birisidir. 

Eğer logo, banner, web tasarım işi yaparak ek gelir elde edeceğim diyorsanız bu işi iyi öğrenmeniz gerekmektedir.

Bu başlıkta logo, banner, web tasarım işlerinin nasıl öğrenileceği ve nasıl bu işten para kazanılacağından bahsedilecektir.

Öncelikle logo, banner, web tasarım derken 3 farklı alanmış gibi düşünmeyin lütfen. Aslında hepsi tek bir alan, tek bir başlık içerisinde değerlendirilebilir.

İlk olarak internetten Photoshop ile logo, banner tasarım videolarını izliyoruz. Youtube ve Udemy gibi video sitelerinde Photoshop ile alakalı yüzlerce Türkçe video bulunmaktadır.

# Editörün notu: Youtube ücretsiz iken, Udemy kursları ücretlidir.

Peki bu logo, bannerleri nasıl satacaksınız.

Öncelikle örnek nitelikte bir kaç logo tasarlayarak bunları freelance iş imkanı olan internet sitelerinde referans olarak göstereceksiniz, o sitelerde alacağınız siparişler üzerinden ek gelir sağlamanız mümkündür.

logo, banner, web tasarım yapmak suretiyle para kazanmak için bir kaç örnek site adresi belirtmek gerekirse; 

https://bionluk.com/

http://www.uzmankirala.com/

https://www.tasarlatasarlat.com

Evde iş yapmak, evde internetten ek iş yapmak için üçüncü örneğimiz:

3- Evde çocuk bakıcılığı

Yeterince çocuğum var, bir de bakıcılık mı yapacağım diye lütfen düşünmeyin. Evde iş imkanları makalemizce 3. sırayı evde çocuk bakıcılığı alıyor. Eğer sorumluluk sahibi bir yetişkin iseniz ve sabır sahibiyseniz bu iş size göre. Ancak evde çocuk bakıcılığı işini kesinlikle salt para kazanmak olarak düşünmeyin. Bu işin birde manevi yönü vardır. Aylarca bakıcılığını yaptığınız çocukla aranızda mutlaka manevi bağ oluşacaktır.

Peki bu işi nasıl yaparsınız. Evde çocuk bakıcılığı yapmak için yalnızca iyi bir ebeveyn olmak yetmez. Kendisini kesinlikle geliştirmiş olmanız gerekmektedir. Çünkü bir başkasının canı size emanet edilmiştir. Çocuklarla ilgili ilk yardım uygulamalarını bilmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere çocuklar buldukları herşeyin tadına bakmak istemekte ve buldukları bir çok nesneyi ağızlarına götürmektedirler. 

Bu nedenle mutlaka ama mutlaka bulunduğunuz bölgede varsa çocuk bakıcılığı kursuna gitmeniz yahut ilk yardım uygulamaları hakkında bir kursa katılmanız gerekmektedir.

Peki nasıl çocuk bulacaksınız; Bu işler referans işidir. Zira kimse çocuğunu tanımadığı birine emanet etmez. Ancak çevrenizde isminiz yer edinmeye başlayınca insanlar çocuklarını size emanet edebilirler. 

Buna ek olarak Sahibinden sitesinden de iş ilanı verebilirsiniz.

# Editörün notu: Evde çocuk bakımı en az asgari ücret ödenmesini gerektiren bir iştir. Ayrıca sigorta da yapılması gerekmektedir.

Şimdilik 3 alanda evde yapılabilecek sermayesiz işlerden bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Ayrıca evde iş imkanları ile ilgili diğer makalemizi de okumanızı öneririm. 

Bol kazançlar dilerim.

En iyi evde iş fikirleri” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir